Logo Lokalnej Grupy Działania Brama Lubuska STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
ul. Wałowa 1
66-200 Świebodzin
NIP: 927-189-81-99
tel. 532 369 084
tel. kom. 501 031 251, 532 369 084
e-mail: biuro@bramalubuska.pl 
     
 


Informujemy, że dnia 29.09.2017 r. Biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne. Wszyscy pracownicy przebywają w Międzyrzeczu, gdzie organizujemy konferencję podsumowującą projekt współpracy międzynarodowej "Młodzieżowa Akademia Komunikacji".

Stowarzyszenie LGD BRAMA LUBUSKA zaprasza do składania ofert cenowych na "usługi noclegowe" 

{pdf=http://bramalubuska.pl/files/2016/zap_ofertowe_2_2016_usługi_noclegowe.pdf|100%|400|google}

Na podstawie § 13 ust. III Statutu Stowarzyszenia ?LGD Działaj z Nami? oraz § 5 pkt. 2 Regulaminu Rady Decyzyjnej Stowarzyszenia zawiadamiam o posiedzeniu Rady Decyzyjnej Stowarzyszenia ?LGD Działaj z Nami?, które odbędzie się w dniu 01-10-2014 r. (środa) o godzinie 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia ?LGD Działaj z Nami? przy ul. Wałowej 1 w Świebodzinie.

   Program posiedzenia do pobrania

Lubtur.pl

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 16.09.2010 roku w siedzibie Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze pomiędzy Samorządem Województwa Lubuskiego a Stowarzyszeniem ?LGD Działaj z Nami? zawarta została umowa przyznania pomocy w ramach działania ?Wdrażanie projektów współpracy?. Podpisanie tej umowy stanowi kontynuację realizacji projektu LUBTUR (Lubuskie ? ukazujemy bogactwo turystycznie urozmaiconego regionu) opartego na umowie partnerskiej z dnia 13.05.2010 roku podpisanej wraz ze Stowarzyszeniem Kraina Szlaków Turystycznych ? Lokalna Grupa Działania. Zgodnie z podpisaną umową przyznania pomocy otrzymaliśmy możliwość uzyskania refundacji 371 397,00 zł, co stanowi 100% limitu przyznanego Stowarzyszeniu ?LGD Działaj z Nami? na lata 2007 ? 2013.        

Główny cel projektu LUBTUR to: Promocja północno-wschodniej części województwa lubuskiego, rozwój turystyki na tym terenie oraz zwiększenie atrakcyjności jej wykorzystania do 31 grudnia 2013 roku.

Przypomnijmy, iż LUBTUR jest odpowiedzią na potrzeby licznej grupy usługodawców zależnych od rozwoju, promocji i zwiększenia atrakcyjności turystyki. Istotą projektu współpracy jest stworzenie pierwszej na tym terenie informacji turystycznej w postaci interaktywnej strony internetowej. Nowatorski charakter planowanej do realizacji bazy informacji turystycznej polegał będzie na zgromadzeniu możliwie największej ilości lokalnych zasobów (turystycznych, przyrodniczych, historycznych i kulturowych) istotnych i interesujących z punktu widzenia turysty. Strona internetowa oprócz atrakcji turystycznych o szerokim wachlarzu tematycznym, będzie zawierała również informacje o: usługach związanych z hotelarstwem, agroturystyką, gastronomią i usługach przewodników turystycznych oraz wszelkich imprezach cyklicznych. Innowacyjny charakter będzie mieć również szeroko zakrojona promocja bazy informacji turystycznej oparta o przemyślane działania marketingowe takie jak: udział w targach turystycznych, ogłoszenia w prasie i Internecie oraz rozpowszechnianie materiałów promocyjnych. Ponadto przy realizacji projektu wytyczone zostaną nowe szlaki turystyczne, które w nowatorski sposób, w formie multimedialnej, zostaną zaprezentowane na nowopowstałej stronie internetowej, a także w planowanych do wydania publikacjach. Projekt współpracy będzie łączył wiele ściśle ze sobą związanych zadań, z których każde dotyczyć będzie całego obszaru projektu.

Projekt działa na terenie obszarów wiejskich północno-wschodniej części województwa lubuskiego,
a dokładnie na obszarze 25 gmin członkowskich Stowarzyszeń partnerskich:
Bledzew, Bogdaniec, Deszczno, Dobiegniew, Drezdenko, Kłodawa, Krzeszyce, Lubiszyn, Lubniewice, Lubrza, Łagów, Międzyrzecz, Ośno Lubuskie, Przytoczna, Pszczew, Santok, Skąpe, Skwierzyna, Stare Kurowo, Strzelce Krajeńskie, Sulęcin, Szczaniec, Świebodzin, Torzym, Zwierzyn.      
Oczywiście turystyka z obszaru projektu LUBTUR będzie promowane również poza terenem projektu: na terenie województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego oraz
w Niemczech w sąsiednich landach:  Brandenburgii i Maklenburgii-Przedpomorzu.

 

Zapraszamy na Dzień Serca organizowany w klubie Amfit w Świebodzinie dnia 27 września 2009 r. w godzinach od 900 do 1400 - wstęp wolny.

W tym czasie czekają na panstwa atrakcje jak na przykład zajęcia ruchowe takie jak:

 • 9:00 Nordic Wolking
 • 9:30 Step
 • 10:00 Aerobik
 • 10:30 Pilates
 • 11:00 Tae-bo
 • 11:30 Pump
 • 12:00 Salsa

oraz spotkania z przedstawicielem VITALIA polskim serwisem internetowym o zdrowym odżywianiu i Państwowym Powiatowym Inspektoratem Samitarnym w Świebodzinie promujący program "Trzymaj Formę".

Będzie także możliwość pomiaru cukru we krwi, tkanki tłuszczowej oraz szereg innych atrakcji.

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Świebodzin.

Stowarzyszenie ?LGD Działaj z Nami? informuje, że od 15.09.2009r. do 27.10.2009r.- włącznie, w siedzibie Stowarzyszenia przy ul.Wałowej 1 w Świebodzinie będą pełnione dyżury doradztwa w zakresie przygotowania wniosków w ramach działań : Odnowa i rozwój wsi, Małe projekty, Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oraz Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Dyżury będą pełnione we wtorki od godz.14.00 - 16.00 i w czwartki 15.00 - 17.00 w wyżej wymienionych terminach, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, pod nr 068 475 46 23 lub elektronicznym - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zachęcamy do korzystania z usług doradczych wszystkich potencjalnych beneficjentów !

Gminy członkowskie

 • Herb Gminy Bledzew
  Bledzew
 • Herb Gminy Lubrza
  Lubrza
 • Herb Gminy Łagów
  Łagów
 • Herb Gminy Międzyrzecz
  Międzyrzecz
 • Herb Gminy Pszczew
  Pszczew
 • Herb Gminy Przytoczna
  Przytoczna
 • Herb Gminy Skwierzyna
  Skwierzyna
 • Herb Gminy Skąpe
  Skąpe
 • Herb Gminy Szczaniec
  Szczaniec
 • Herb Gminy Świebodzin
  Świebodzin