Logo Lokalnej Grupy Działania Brama Lubuska STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
ul. Wałowa 1
66-200 Świebodzin
NIP: 927-189-81-99
tel. 532 369 084
tel. kom. 501 031 251, 532 369 084
e-mail: biuro@bramalubuska.pl 
     
 

Rajd rowerowy

W dniu 25.05.2024r. odbył się Rajd Rowerowy po wyznaczonym i oznakowanym odcinku szlaku rowerowego pn. Rowerowa Pętla Lubuska po terenie STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA. W tym wydarzeniu udział wzięli mieszkańcy z 7 partnerskich Lokalnych Grup Działania województwa lubuskiego.

Rajd Rowerowy był imprezą turystyczno-krajoznawczą skierowaną do miłośników aktywnego wypoczynku, turystyki rowerowej i osób chcących poznać ziemię lubuską.

Z grupą rowerzystów wyruszyliśmy z Wrzosowego Młyna zlokalizowanego w miejscowości Skoki gm. Międzyrzecz. Trasa przebiegała przez kilka miejscowości: Skoki - Pniewo – Nietoperek – Międzyrzecz – Skoki. Długość trasy liczyła ok. 30 km.

Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników oraz mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy z zaciekawieniem obserwowali zmagania uczestników.

Po drodze było kilka przystanków – obejrzeliśmy bunkier z czasów II wojny światowej, Pniewo MRU, Nietoperek, gdzie uczestnicy rajdu mogli przejechać się Kolejką Ogrodową oraz zamek w Międzyrzeczu , o pysznych lodach pod zamkiem nie zapominając.

Ostatnim punktem rajdu było gospodarstwo agroturystyczne Wrzosowy Młyn w Skokach, skąd rano wyruszyliśmy a gdzie na uczestników czekał poczęstunek.

Szlak rowerowy pn. Rowerowa Pętla Lubuska o długości 465 km powstaje w ramach projektu współpracy pn. „PROWadzi Lubuskie na bis”, którego celem jest promocja naszego województwa oraz rozwój turystyki i rekreacji. Projekt jest realizowany przez partnerskich 7 – LGD województwa lubuskiego.

Operacja „ PROWadzi Lubuskie na bis” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Poddziałanie 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Największe jednak podziękowania dla wytrwałych rajdowców, bez udziału których ten rajd by się nie odbył.

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA KOLEJNE

 

 

Gminy członkowskie

 • Herb Gminy Bledzew
  Bledzew
 • Herb Gminy Lubrza
  Lubrza
 • Herb Gminy Łagów
  Łagów
 • Herb Gminy Międzyrzecz
  Międzyrzecz
 • Herb Gminy Pszczew
  Pszczew
 • Herb Gminy Przytoczna
  Przytoczna
 • Herb Gminy Skwierzyna
  Skwierzyna
 • Herb Gminy Skąpe
  Skąpe
 • Herb Gminy Szczaniec
  Szczaniec
 • Herb Gminy Świebodzin
  Świebodzin